UNITED WE STAND (CZ)

Summit of resistance – Summit of repression – Solidarity is our weapon

G-20 je u konce – to ale ještě dlouho neznamená, že bychom se měli vrátit k dennímu pořádku.
Proti summitu G-20 v Hamburku protestovalo více než 100.000 lidí napříč celého levicového spektra. Od samého začátku byl tento protest cílem restrikcí. Policie rozehnala soudně povolený kemp demonstrantů, prováděla bytové prohlídky. Osoby, které pokládala za odpůrce summitu, byly zvány k pohovorům či preventivně zadrženy, některým byl zakázán vstup do země. V průběhu prostestů bylo nesčetné množství lidí zraněno policií a zatčeny stovky aktivistů. 36 z nich se nachází dodnes ve vyšetřovací vazbě, mnozí z nich soudruzi, kteří do Hamburku přijeli demonstrovat z ciziny.
Naši soudruzi a soudružky byli vzati do vazby, protože společně s námi vyšli na ulici proti nelidské politice G-20 a jejich nesmyslnému summitu v Hamburku. Teď potřebují nás a naši podporu! Nemáme přitom na mysli jenom ty, co se nacházejí ve vazbě, ale i ty, kteří budou cílem budoucích represí. Naše solidarita musí mít rozmanitou podobu. Potřebujeme peníze jak pro soudní procesy tak i pro práci s veřejností. Podpora jednotlivců je stejně důležitá jako jednotný postoj proti represím. Naším cílem je mezinárodní kampaň napříč všemi politickými proudy, do které se zapojí co nejvíce lidí.
Navzdory štvavým řečem před, během i po summitu se ani médiím ani bezpečnostním orgánům nepodařilo nás rozdělit. To se jim nepodaří ani teď! I když summit skončil, náš boj za lepší svět bez válek, vykořisťování a vězení ještě dlouho není u konce. A tento boj povedeme společně bok po boku s našimi uvězněnými soudruhy a soudružkami!
United we stand!

Co můžeme konkrétně podniknout:

  • sbírka peněz pro uvězněné na zaplacení výdajů v souvislosti s právní pomocí před a v průběhu trestních řízení či na podporu solidární kampaně …
  • informační akce na téma represe v návaznosti na summit G-20
  • koncerty, party a hospody, jejichž výnos jde na podporu solidarity
  • PR (plakáty, letáky, trička atd.)
  • veřejná shromáždění a demonstrace
  • podpora příbuzných a přátel zatčených
  • psaní dopisů

Konta pro peněžní dary
pro soudní řízení:
Rote Hilfe e.V.
heslo: „G20“
IBAN: DE25 2605 0001 0056 0362 39
BIC: NOLADE21GOE
Sparkasse Göttingen
na podporu místních kampaní

Rote Hilfe e.V.
Ortsgruppe Hamburg
heslo: „United we stand“
IBAN: DE06 2001 0020 0084 6102 03
BIC: PBNKDEFFXXX